Obecná diskuze k bodovému systému

10.5.2008 19:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zbytkový alkohol

29.11.2009 23:05 vložil standa  IP: 89.24.6.84

No řeknu Vám že máte úvahy. Kdyby se dal vrátit čas, tak to poslední co bych chtěl dělat je řidič z povolání. Začátky před 15-ti lety byly jiné než teď. Neviděl jsem nehodu jak je rok dlouhý a teď sotva ujedu 100km tak vidím nehodu kamionu. To bude asi tím, že jsem začínal na Avii, potom na Liazce s pískem, Tatře fekálu a pak jsem se konečně dostal na kamion s kterým už jezdím těch 15 let. Dnes řidič vyleze z autoškoly, pak musí vyslechnout 140 hodin blábolů o ničem a ve finále dostane u pochybné firmy čtyřicetitunový kamion naložený po střechu a pak to odnesou všichni šoféři ať maj zkušenosti nebo ne.
Nejsem si jistý jak je to s podmínkou, ale mám takový dojem že po ukončení podmínky se záznam ve výpisu z rejstříku trestu smaže. V opisu ale zůstane.
Ještě jsem si nežádal o výpis, tak Vám to teď neřeknu najisto. Každopádně po určité době můžete žádat o výmaz z rejstříku trestů.
Snad nám k tomu napíše víc Cruchot. Zřejmě zná právo ze školy a ne jako já z vlastní blbosti.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zbytkový alkohol

30.11.2009 10:00 vložil dada  IP: 213.180.38.250

no úvahy, ono je to totiž jinak, mám poměrně dobré zaměstnání, ovšem v roce 2015 mi skončí a budu muset se poohlédnou po něčem jiném. Dělám ve výtopně a díky emisním limitům nevyhoví přísnějším limitům, které začnou platit od roku 2015. Takže bylo rozhodnuto, že výtopna bude předělána na zemní plyn a tedy bude bezobslužná a rekonstrukce bude právě směrována na tento rok. Takže jsem i přemýšlel o řidiči z povolání, nebo instalatér má jak průmyslovou školu , tak i černé řemeslo jako mechanik opravář pro stroje a zařízení. Nyní si dělám ještě vysokou školu obor strojní, jenže to zabere tolik času a učeního je tolik ,že zvládat práci , rodinu je snad nad moje síly, a pravděpodobně neukončím. Tak jsem přemýšlel hodit živnosťák na Instalatéra. Kámoši to mají a nestěžují si. Nevím tedy jak v poslední době... době krize. No a pak mám ještě jednoho který dělal na vysokých pozicích [ má vysokou školu a ovládá plynule anglinu ` ] dělal tak dlouho, že začal mít problémy s tlakem , zažíváním , a nakonec se zhroutil. Nevím udělal změnu a ukončil managerskou činnost, a jezdí kamionem u Mělnického bývalého ČSAD . Sdělil mi že není nad čistou hlavu, s čistou hlavou do práce a s čistou hlavou domů. Jenže ono to je možná taky o upřímnosti, ono se to jinak hledá práce když Vám je 55 let [ jako jemu ] a někomu mnohem mladšímu. Ale jak píšete, nehod je tolik, že je to na pováženou a rizika tam jsou taky , ale on se nějak člověk živit musí. Jsem 70 tý ročník a nedovedu si představit být bez práce. Proto ty úvahy, navíc přemýšlím dost hodně dopředu, což je taky špatně, člověk se stím zbytečně trápí. Když to vidím kolem sebe, tak asi koukat hodně do předu nemá smysl, neboť odhadnout vývoj dopředu lze jen těžko, bo tam je spousta proměnných. Stačí jedna nemoc a vše se odvíjí zdaleka jinak , než jste předpokládal. NO to je jako s tím chycením pod vlivem. NIkdy bych nečekal, že Vám v hospodě pošle někdo panáky na stůl a pak na Vás ZAVOLÁ CAJTY. No a ty pak si už jen počkají. Pak mi hospodský sdělí, že je to bývalý agent ze druhé správy st.. Skoro důchodce. No satlo se stalo. Bohužel mám na to blbou povahu, závidím flegmatikům, že si takové věci nepřipouští. Řeší to tak , že ono to nějak dopadne.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zbytkový alkohol

30.11.2009 15:47 vložil standa  IP: 89.24.7.85

Já bych se rád věnoval nějakému řemeslu, ale je to problém. Co jste dělal do teď. Jezdil s náklaďákem. Děkujeme nashledanou. Jsem vyučený soustružník, na soustruhu si doma něco vytočím, čas od času, nezapoměl jsem to, ale přednost daj spíš absolventovi SOU než mě. No tak asi už u volantu budu muset zůstat. Jinak Váš známý má třeba dobrý flek, ale takových je dost málo.
Máte asi pravdu s tím přemýšlením moc dopředu, já jsem taky takový.
Pak mě vždycky něco udělá čáru přes rozpočet a jsem akorát naštvanej.
Jinak na silnici jsem zase, né flegmatik, ale kliďas.
Agenti zůstanou agentama, potkani se také přispůsobí okolí jak se jim to zrovna hodi. Já mám jedno pořekadlo: každá svi.. má svého řezníka.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zbytkový alkohol

30.11.2009 19:13 vložil dada  IP: 213.180.38.250

No já jsem na tom stejně, když někam přijdu a dostanu otázku co dělám,a j řeknu , že celý život ovládám kotelní zařízení a že mám topičský průkaz první třídy na kapalná a tuhá paliva, když moderní je plyn ,tak na trhu práce mám omezené možnosti. Ideální je být elektrikářem, ten k práci potřebuje minimum strojního vybavení. Investice do 100 tis. a můžete podnikat. Kdežto soustruh, nebo vybavení strojní dílny to jsou milony, být zámečníkem , ta k to je to samé. Před lety jsem dostal nabídku topit kotle v Mladoboleslavské škodovce, možná, že jsem propásl šanci. Jenže mě se nechtělo stěhovat. Pokud bude fungovat zdraví práce se nebojím. Zatím se mějte ať se daří.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zbytkový alkohol

30.11.2009 18:18 vložil Cruchot  IP: 92.43.26.35

Je třeba odlišit evidenční kartu řidiče (EKŘ) a rejstřík trestů (RT).

V EKŘ se Vám vyjma osobních údajů, udělených ŘO atd. evidují přestupky a trestné činy související s porušením pravidel provozu na pozemních komunikacích a uložené tresty/sankce za tato deliktní jednání. Současná legislativa neumožňuje zahlazování přestupků a trestných činů v EKŘ, přestupky a trestné činy jsou tedy evidovány po celý život řidiče (možná se to znění, ale to záleží na zákonodárcích).

Naproti tomu RT umožňuje zahlazování trestů. Po tomto zahlazení, jak píše Standa, již záznam o trestném činu a trestech za něj nebude viditelný ve výpisu z RT, výpis z RT bude čistý. Zahlazování je závislé na druhu a výši trestu (na internetu jsou k tomuto dostupné informace). Pak existuje opis RT, který je vydáván pro potřeby orgánů činných v trestním řízení, a v němž jsou vidět veškteré trestné činy, z nichž byl člověk za život uznán vinným, a tresty za tyto činy.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019