Obecná diskuze k bodovému systému

10.5.2008 19:08

Likvidace rodiny - trest???

3.11.2009 16:11 vložil VVN  IP: 62.84.154.118

Také jsem přišel o ŘP - body sečteny od roku 2007 až do 2009, nějaká rychlost - nic strrašnýho 65 km na 50 km, mobil...sečteno, podtrženo 12 bodů a nepomůže vůbec nic. Jsem na řízení životně závislý, bez ŘP přijdu o dobře placenou práci, nemám na splátky hypotéky a další půjčky, čerstvě jsme se s rodinou nastěhovali do nového domu, který splácím... nikomu tu hrůzu nepřeji. Nejde o trest pro mne jako osobu, která nezavinila za 30 let ježdění jedinou nehodu, kromě standardních přestupků, kterých každý šofér co jezdí každý den stovky km určuitě časem několik udělá - ale jde o likvidaci života celé mé rodiny. Má práce je od domu 150 km - není kdo by mne tam vozil, kdo by za mne jezdil na služebky atd. nemluvím o tom, že ve vesnici kde bvydlím, není obchod a nic - železnice, všude jen autem. Toto měli na mysli naši zákonodárci...za přestupky mne to jistě mrzí, byl bych ochoten uhradit pokuty, ale takto mne a moji rodinu čeká likvidace. Jsem na zbláznění...A stát se to může komukoliv...Bože můj - ochraňuj nás od našich zákonodárců...

Reaguj


Re: Likvidace rodiny - trest???

4.11.2009 11:05 vložil standa  IP: 89.24.227.48

Je to opravdu hrozná věc, když to odnese i rodina. Pracoval jsem jako řidič z povolání a byl jsem rok bez řidičáku. Mám teď sedm bodů a to mě docela motivuje k padesátce v obci. Pochopil bych kdyby to bylo v Rumunsku. Vesnice tam má i 8 km a po třech kilometrech je další. Tam se opravdu 50 nedá jezdit, ale u nás. Chápu Vaši situaci a vím jak Vám asi je, V jedné věci se Vás musím ale zastat, je postavené na hlavu že není nikdo informovaný o tom že dostal body, dokud jich není 12. V Německu je řidič informovaný o každém přestupku a bodech které za něj dostal.

Reaguj


Re: Likvidace rodiny - trest???

6.11.2009 08:48 vložil Pepa  IP: 212.80.64.250

Bohuzel nejste jediny, komu se neco podobneho stalo. Sam jsem taky bez ŘP. Rychlost , telefon a rok si nezajezdite. Nejlepsi na tom je a na teto diskuzi jste toho svedkem, ze kdokoli, kdo ridi napr. opily ( zadny zbytkac ) tak si muze po polovine trestu zazadat o vraceni ŘP. Clovek , ktery je vybodovan nemuze, trebaze opravdu neudelal nic zavazneho. Jedina sance je volat nasim poslancum, psat prispevky do diskuzi, a opravdu se zacit starat, protoze nas " bodovy zakon " je nejhorsi mozny zmetek, ktery nase snemovna mohla vyrobit. Ale podobne zmrsenych zakonu je samozrejme vic.

Reaguj


Re: Re: Likvidace rodiny - trest???

6.11.2009 10:33 vložil standa  IP: 89.24.81.230

Nevim jaká to je výhoda, že když je trest za alkohol, tak se může žádat na půlce. Za řízení pod vlivem alkoholu nad 1 promile dostanete 2 roky, když se soudce dobře vyspí a ikdyž to nebudou 2 roky, tak Vám stejně zůstane 7 bodů, které jsou odmazatelné bezpřestupkovým chováním po dva roky a řidičák na půlce vrátí podmínečně, minimálně na dobu zbytku skutečného trestu. Třeba telefonování za jízdy je v některých případech nebezpečnější než alkohol. On se aspoň řidič pod vlivem snaží řídit, ale setkal jsem se nejednou s řidičem s telefonem v ruce, v totálním bezvědomí z toho telefonování. 90 přes obec v zatáčce protisměrem v ruce telefon, na sedačce otevřený kufr s papírama. Nezlobte se na mě, ale takovému bych napařil 2 roky za obecné ohrožení. Při sebrání řidičáku za 12 bodů máte aspoň po přezkoušení bodové konto zase nulové.

Reaguj


Re: Re: Re: Likvidace rodiny - trest???

12.11.2009 13:09 vložil pepa  IP: 212.80.64.250

Ve Vami uvedenem priklade nejde o to, ze nekdo telefonoval, ale o to, ze jel 90 km h v obci. A to je myslim ten problem. Ja jsem na tento zakon nastvany obecne. me proste vadi dvoji penalizace, penize + body za prestupky, ktere opravdu nejsou vazne. Svetla, pasy, rychlost do 65 km v obci atd., atd. A toto vsechno Vas zaroven muze zbavit pracovniho mista. Ano chlastals, mel jsi dopravni nehodu, neda se, odevzdej RP a po x mesicich za splneni urcitych podminek si ho vyzvedni. Ale takto, bez nejake sance na zmirneni trestu, na odvolani, se mi to jevi opravdu jako ZBYTECNE likvidacni.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Likvidace rodiny - trest???

12.11.2009 14:12 vložil standa  IP: 89.24.53.250

To je a bude asi věčný boj. Body podle názoru, možná většiny, jsou trest stejně jako pokuta. Ale podle zákona jen úřední evidence. To je ta čeština. To se potom můžu dohadovat jestli mám auto tmavě šedé nebo světle černé.
Za něco jsou opravdu přísné tresty a neúměrný počet bodů. Za alkohol jsou tresty tři. Třeba zákaz řízení-pokuta-body. Jediná šance že to u nás nebude likvidační je sjednocení v EU. Myslím si že by to bylo podle německého vzoru. Jednou jsem se bavil s německým šoférem, dostal pokutu 50 eur a bod, měl z toho málem smrt. Když jsem mu říkal že u nás za to je 5 bodů a pokuta 200 eur a třeba i zákaz řízení, tak se divil a dorazil jsem ho tím že máme jen 12 bodů.

Reaguj


Re: Likvidace rodiny - trest???

30.11.2009 13:14 vložil Lea  IP: 89.102.48.16

Můj manžel je na tom stejně jako Vy.S tím rozdílem,že neporušil rychlost ani netelefonoval,POUZE byl převážený o 80kg a 2x nedodržel pauzu.V jeden den byl vybodovaný.Jako by tímhle přestupkem někoho ohrozil!Zaměstnavatel měl alespoň tolik slušnosti,že ho nevyhodil,ale zdaleka si nevydělá to co doposud.

Reaguj


Re: Re: Likvidace rodiny - trest???

30.11.2009 16:01 vložil standa  IP: 89.24.7.85

Ono se není čemu divit že za pauzy jsou vysoké tresty když se každé ráno válí po příkopech 50 kamionu po celé republice. Dělám pauzy jak se má, ale to přetížení mě také leze krkem. Proč bych já měl doplatit na to, že nějaký soukromník si potřebuje napakovat kapsy a šetřit za dopravu.
Aspoň že Vašeho manžela zaměstnavatel za to ještě nevyhodil.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019