Obecná diskuze k bodovému systému

10.5.2008 19:08

Re: Re: alkohol za volantem

28.5.2009 06:56 vložil Honza  IP: 85.70.106.87

dobrý den,děkuji za odpoveď.rozhodnutí,už mi přišlo,jelikož sem to dostal na dva roky,tak budu muset dělat přeskoušení....měl bych ještě jeden dotaz...
Po polovině mohu zažádat,první u soudu,pak mužu po prominutí dělat přeskoušení...jak a kdy jestli měsíc před můžu zažádat a jakým způsobem okresní soud a jestli toto řízení budu platit.mnohokrát děkuji za odpověď.

Reaguj


Re: Re: Re: alkohol za volantem

28.5.2009 07:58 vložil Cruchot  IP: 92.43.26.35

Dobrý den. Žádost o upuštění zákazu činnosti se podává u toho orgánu, který trest/sankci zákazu činnosti (ve Vašem případě zákaz řízení motorových vozidel) uložil. Žádost o upouštění se podává písemně u orgánu, který Vám zákaz činnosti uložil, ve Vašem případě u soudu (vycházím z toho, že se v příspěvku zmiňujete o okresním soudu). V žádosti byste měl uvést č.j. rozhodnutí, kdy nabylo právní moci, že Vám byl uložen zákaz na takovou a takovou dobu. Dále je dobré uvést z jakého důvodu žádáte o prominutí zbytku zákazu činnosti např. pokud jste řidič z povolání, tak že Vám to brání ve výkonu povolání... Dále můžete uvést, že uložený trest pro Vás byl dostatečným ponaučením. Pokud Vám zároveň byl uložen jiný trest (např. peněžitý trest, trest obecně prospěšných prací) měl by být tent další trest vykonán/splněn. Trestní zákon uvádí, že o upuštění lze rozhodnout po uplynutí poloviny trestu zákazu činnosti. Z tohoto ustanovení dovozuji, že žádost lze podat i před uplynutím poloviny, stejnak lze rozhodnout až po uplynutí poloviny. Ovšem zbytečné brzké podání žádosti nemohu doporučit. K Vaší žádosti soud nařídí veřejné zasedaání, kdy se k Vaší žádosti bude vyjadřovat též státní zástupce a budou provedeny důkazy, zejména pak bude předložen výpis z registru řidičů. Vzhledem k tomu, že se v oblasti trestního řízení nepohybuji, nejsem Vám schopen přesně odpověď na otázku ohledně platby za řízení ve věci upuštění. Domnívám se však, že toto řízení žádnému soudnímu poplatku nebude podléhat, neboť se vztahuje (je fakultativní součástí) řízení o trestném činu, z nějž Vám byl uložen trest.

Pokud Vám soud vyhoví, vydá usnesení, kterým se od výkonu zbytku trestu podmíněně upouští. Jesliže soud vyhotoví usnesení na místě písemně a budou splněny podmínky pro nabytí právní moci (Vy i státní zástupce se vzdáte práva na odvolání) nechte si na usnesení vyznačit právní moc.

Po upuštění se můžete podrobit přezkoušení z odborné způsobilosti. Za přezkoušení bude u zkušebního komisaře platit 700 Kč za zkoušku.

Byl Vám na místě Policií ČR zadržen řidičský průkaz? Pokud ano, můžete napsat, kdy se tak stalo?

Reaguj


Re: Re: Re: Re: alkohol za volantem

30.5.2009 01:19 vložil Honza  IP: 85.70.106.87

Dobrý den.
Na místě mi nebyl odebrán řp.po měsíci mi přišlo soudní rozhodnutí,které nabylo právní moc po osmi dnech.....
Přesto mnohokrát děkuji za vyčerpávající odpověď.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019